Ana Sayfa Portal Gelişmiş Arama Üye Listesi Takvim Yardım Belgeleri
Bu yaziyi silin ve yerine Google Analytics kodunuzu yazin
Tarih: 12.12.2017, Saat: 14:00 Hoşgeldin, Ziyaretçi: (Giriş YapÜye Ol)


Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 12,257
» Son Üye: cryss
» Toplam Konular: 87,137
» Toplam Yorumlar: 202,092

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 297 kullanıcı aktif
» 1 Kayıtlı
» 296 Ziyaretçi
HongDorset

Son Aktiviteler
Her Güne Bir Hadis
Son Yorum: cryss
10.12.2017 07:29
» Yorumlar: 131
» Okunma: 4097
Her güne Bir Ayet
Son Yorum: cryss
10.12.2017 07:29
» Yorumlar: 152
» Okunma: 6705
Hosgeldin cryss
Son Yorum: admin
10.12.2017 07:28
» Yorumlar: 0
» Okunma: 5
Kılıçdaroğlu neden korkuy...
Son Yorum: support
10.12.2017 07:26
» Yorumlar: 0
» Okunma: 4
Hafızayı güçlendiren besi...
Son Yorum: support
10.12.2017 07:20
» Yorumlar: 0
» Okunma: 6
Yahudilerin sevdiği garga...
Son Yorum: support
10.12.2017 07:16
» Yorumlar: 0
» Okunma: 5
CHP'de konuşan dayak yiyo...
Son Yorum: support
10.12.2017 07:08
» Yorumlar: 0
» Okunma: 4
Kuzey Kore: İsrail diye b...
Son Yorum: support
10.12.2017 07:04
» Yorumlar: 0
» Okunma: 6
Galatasaray 4-2 Akhisarsp...
Son Yorum: support
10.12.2017 06:42
» Yorumlar: 0
» Okunma: 4
Hosgeldin sbuffy
Son Yorum: admin
10.12.2017 06:32
» Yorumlar: 0
» Okunma: 5

 
  milyarlık vurgun yapan CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi
Yazar: support - 09.12.2017 12:23 - Yorum Yok

İşte milyarlık vurgunun şeması

İçişleri Bakanlığı, milyarlık vurgun yapan CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi hakkında görevden uzaklaştırma kararı verdi

[Resim: iste-milyarlik-vurgunun-semasi-1512773803428.jpeg]

İçişleri Bakanlığı, milyarlık vurgunda düğmeye bastı. CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi hakkında görevden uzaklaştırma kararı verildi. Karar, İlgezdi hakkında "Görevini kötüye kullandığı, haksız kazanç elde ettiği, ihaleye fesat karıştırdığı ve gerçeğe aykırı belge düzenlediği" iddialarıyla açılan soruşturma kapsamında alındı. SABAH'ın ulaştığı belgelere göre; Ataşehir'deki milyarlık vurgun CHP'de 1994'teki İSKİ skandalından sonraki en büyük belediye vurgunu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı ve özel kalem müdürünün isminin de karıştığı Buz Residans skandalıyla ilgili çok çarpıcı delillere ulaşan bakanlık müfettişleri, İlgezdi'nin enişte, yeğen ve birinci derece yakınlarıyla kurduğu vurgun çarkı yoluyla kamuyu milyarlarca liralık zarara uğrattığını tespit etti. İşte detaylar:

AKRABA ÜZERİNDEN VURGUN
Battal İlgezdi, belediye başkanı seçildiği 2009'a kadar Ataşehir'de Ali Asker Maraşlı ve Barış Kılıç'la ortak müteahhitlik ve arsa alım-satım işleri yaptı. Başkan seçildikten sonra müteahhitlik işlerini, akrabaları ve ortakları üzerinden yürüttü.
İlgezdi, başkan seçildikten sonra 4 büyük inşaat projesini başlattı. Bunlar; Kılıçdaroğlu'nun kızı ve özel kalem müdürünün kardeşinin, FETÖ'nün firari belediyeler imamı Erkan Karaarslan ve onun sağ kolu Nermin Canyurt'un da 4'te 1 fiyatına rezidansının olduğu Buz Rezidans, Erguvan Barış Parkı, Odakule 1 ve 2 Rezidansları ve son olarak imara aykırı 5 bin metrekarelik özel okul.
İlgezdi, Buz Rezidans'ın belediyeye ait 4'te 3 hissesini çeşitli imar oyunlarıyla tek parsel üzerinde birleştirdi ve Buz Rezidans'ın inşaatına başladı.
Ataşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Ali Emrah Büyük'ün ortağı olduğu Büyük Uzunlar Şirketi ile bu şirketin Buz Rezidans'ın üzerine inşa edildiği 1928 ada 7 no'lu parsel üzerinde hiçbir tasarruf yetkisi olmamasına rağmen, söz konusu parselin mülkiyet hakkının kullanılmasına dair kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzalandı.

[Resim: iste-milyarlik-vurgunun-semasi-151277673...amp;mw=620]

CHP'li İmar Komisyonu Başkanı Büyük'ün yüzde 50 ortağı olduğu Büyük Uzunlar Şirketi'nin diğer ortakları Mehmet Ali ve Yusuf Uzunlar'ın amca kızı olan Nurhan Kahvecioğlu devreye sokuldu. Hayatı boyunca hiç çalışmamış Kahvecioğlu, kendisine "2 milyon TL'yi nereden buldun?" diye soran Mülkiye müfettişlerine ise "Yurtdışında yaşayan akrabalarım elden gönderdi" dedi. Kahvecioğlu üzerinden Buz Rezidans arsasını tek parça haline getiren İlgezdi ve ortağı İmar Komisyonu Başkanı Ali Emrah Büyük, söz konusu arsayı 2 milyon TL bedelle Büyük Uzunlar İnş. Ltd Şti. adına satın aldı.
Battal İlgezdi ve Ali Emrah Büyük, 114 daire bulunan Buz Rezidans'taki dairelerden birini Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'na 225 bin TL bedelle sattı. Milyonluk dairelere 4'te 1 fiyatına sahip olan isimlerden bir diğeri ise Kılıçdaroğlu'nun özel kalem müdürü Tuncay Ceylan'ın kardeşi Onur Okay Ceylan oldu. Ayrıca FETÖ'nün belediyeler imamı firari Erkan Karaarslan'a da tıpkı Kılıçdaroğlu'nun kızı gibi 225 bin TL bedelle daire verildi.

ERGUVAN VURGUNU
Battal İlgezdi-Ali Emrah Büyük ortaklığı Buz Rezidans'tan sonra Erguvan Barış Parkı yapımında, konut imarı üzerinden sözde konut yaptığı ama imara aykırı olmasına rağmen özel okula kiraya verdiği projeden ve Odakule Rezidans inşaatından da on milyonlarca lira vurgun yaptığı ortaya çıktı.

MİLYONLUK DAİRENİN BELGESİNİ GÖSTEREMEDİ
Gamze Akkuş İlgezdi'nin 12 dairesinin bulunduğu Ataşehir'deki Buz Rezidans'ta Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu'nun da milyonluk dairesi olduğu ortaya çıkmıştı. Kılıçdaroğlu, dairenin fiyatını gösteren belgeyi gösterememişti.

CHP MİLLETVEKİLİ REZİDANS MİLYONERİ
Battal İlgezdi'nin CHP İstanbul milletvekili olan eşi Gamze Akkuş İlgezdi de skandalın içinde yer alan isimler arasında bulunuyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yeminini ettikten sonra "sosyalizm" ikonu olarak sol yumruğunu havaya kaldıran İlgezdi'nin Bağdat Caddesi ve Ataşehir'de milyonlarca lira değerinde 15 lüks rezidansı olduğu ortaya çıkmıştı.

DANIŞMANA EV
O daireler içinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Ömer Tuncay Ceylan'ın kardeşi Onur Okay Ceylan'ın dairesinin de olduğu ortaya çıkmıştı.

Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  Fatih Camii’nde israil e protesto
Yazar: support - 08.12.2017 16:52 - Yorum Yok

ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıklarını açıklaması, Fatih Camii’nde toplananlar tarafından protesto edildi.

[Resim: son-dakika-fatih-camiinde-kudus-protesto...b60256.png]

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından tepkiler çığ gibi büyüyor. Türkiye'nin bir çok noktasında Trump'ın kararına tepki gösteren vatandaşlar sokağa döküldü. Bu kapsamda, cuma namazı sonrası Trump'ın Kudüs kararına tepki göstermek isteyen binlerce vatandaş İstanbul'da Fatih'de bulunan Saraçhane'ye akın etti. Saraçhane'deki insan seli havadan görüntülendi.

ŞEHİTLER MAKAMI'NDA "KUDÜS" PROTESTOSU

Öte yandan İstanbul'da Şehitler Makamı'nda toplanan bir grup ABD Başkanı Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdıklarını açıklamasını protesto etti. 15 Temmuz Derneği üyesi yaklaşık 200 kişilik grup, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu Yakası çıkışındaki Şehitler Makamı önünde toplandı. Kalabalık ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile "Vatana nasıl sahip çıktıysak, Kudüs'e de öyle sahip çıkarız" ," Kudüs bitmeyen duamızdır", "Kudüs Direnişine Selam" yazılı dövizler taşıdı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik, "İslam beldeleri ya doğrudan işgal yahut darbeler, çalkantılar, rejim değişiklikleri gibi yerli maşalar kullanmak suretiyle tarumar ediliyor. İslami terörle aynileştirilmeye çalışılarak tüm dünyada Müslümanlara karşı bir nefret kampanyası körükleniyor. İslam ülkelerini tek tek düşüren küresel şeytan, son kale olarak gördüğü Türkiye'ye yönelik hayallerini bir türlü gerçekleştirememiş ve 15 Temmuz gecesi unutamayacağı bir hezimete uğramıştır. Bunun kuyruk acısıyla, DAEŞ, PYD, FETÖ gibi terör örgütleriyle kirli ilişkisi deşifre olan ABD, şimdi de İslam'ın ilk kıblesine yönelik bir tecavüze yeltenmektedir. Mekke ve Medine ne ise Kudüs'te odur. Tüm İslam dünyasında ve mazlum coğrafyalarda heyecana sebep olan ve yeni bir umudun kıvılcımı olan 15 Temmuz zaferi inanıyoruz ki dalga dalga büyüyecek ve Kudüs'ü işgalden kurtarma azmiyle yeni bir dirilişin işaret fişeği olacaktır" diye konuştu.

Bu pazar, ABD'nin Kudüs kararı Yenikapı'da cuma namazı sonrası düzenlenecej dev mitingle protesto edilecek.

Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  FETÖ’cü Tevfik Mutlu yurtdışına kaçarken yakalandı
Yazar: support - 03.12.2017 10:08 - Yorum Yok

Malatya Kürecik'te bulunan NATO radar üssündeki ABD'li askerlerin ikâmet işlerini takip eden ve bir Amerikan şirketinde tercüman olarak çalışan FETÖ mensubu Tevfik Mutlu, Gürcistan üzerinden yurtdışına kaçmaya çalışırken Sarp Sınır Kapısı'nda yakalandı. ByLock kullanıcısı olan Mutlu'nun, Fetullah Gülen ile doğrudan görüştüğü anlaşıldı.

Kürecik'te görevli NATO personeli ile FETÖ arasında bağı kuran Mutlu'nun, Türkiye ile NATO arasındaki gerilimin arttığı süreçte Sarp Sınır Kapısı'ndan kaçma girişiminde bulunması dikkat çekti.

ABİSİ DE TUTUKLU

Mutlu'nun ağabeyi 4. Sınıf Emniyet Müdürü Seçkin Mutlu'nun da FETÖ'den tutuklu olduğu öğrenildi. Malatya'da faaliyet gösteren ABD merkezli TDX International Mühendislik Limited Şirketi'nde tercüman olarak çalışan Tevfik Mutlu, 31 Ekim günü Artvin Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı. Halen Artvin Cezaevi'nde tutuluyor. Casusluk iddiasıyla tutuklanan ABD İstanbul Başkonsolosluğu İrtibat Görevlisi Metin Topuz gibi çevirmenlik yapan Mutlu, Pensilvanya'da yaşayan FETÖ elebaşısı Gülen ile yakın ilişkilere sahip biri olarak tanınıyor. 2015'te evlenen Mutlu'nun nikâh şahitliğini Pensilvanya'dan Malatya'ya gelen örgüt elebaşının akrabası Burhan Gülen yaptı. Gülen de düğünün ardından Gürcistan üzerinden Türkiye dışına çıktı.

CASUSLUK ŞÜPHESİ

Emniyet kaynakları, Malatya Kürecik'teki FETÖ'cü NATO tercümanı Tevfik Mutlu'nun da tıpkı casusluktan tutuklanan Metin Topuz gibi örgüt adına casusluk yaptığı ihtimali üzerinde duruyor.

Sabah

Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  Fetö himmetle iş adamlarını kandırdı
Yazar: support - 26.11.2017 13:52 - Yorumlar (1)

Yıllardır insanları din kisvesi altında kandırarak sömüren eli kanlı örgüt FETÖ'nün imamlarının lüks hayatları, adresleri, telefonları ve sabıka kayıtları, federal data sistemini kullanan iki internet sitesiyle deşifre oldu.

[Resim: 1511673991319.jpg]

Cumhuriyet tarihinin en karanlık örgütü FETÖ, 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin kurmaylarını ABD'de yeni hayata hazırlamak için milyonlarca dolarlık servet ödedi. Himmet paraları ve Bank Asya üzerinden toplanan milyarlarca dolarlık kara para ise ne onların elindeki kanı silmeye ne de kirli yüzlerini gizlemeye yetti. Bugün FETÖ'nün kilit isimlerinden Emre Uslu'dan Kemal Öksüz'e, Cemil Teber'den Ahmet Sait Yayla'ya kadar pek çok hainin ABD'deki adresleri, akrabaları ve kanlı parayla ödedikleri faturaları internetten yayınlandı. İşin trajikomik tarafı bu bilgilerin ABD'nin yetkisi ve onayı dahilinde masumane bir hizmet amacıyla açığa çıkmış olması. Nasıl mı?

321 milyon nüfuslu 50 eyalete ayrılmış ülkede akrabalarını ya da eski dostlarını bulmak, onlara yakın yerlere taşınmak isteyenlere hizmet veren iki önemli internet sitesi aktif durumda. ABD federal, eyalet ve hükümet datalarının kullanıldığı sitelerde aradığınız akrabanızın ismi ve bazı bilgilerini verdikten birkaç dakika sonra haklarındaki kayıtlara ulaşıyorsunuz. Adres, telefon bilgileri, evde kimlerle yaşıyor, civarda oturan diğer akrabaları, eşi, dostu, komşuları kimler, kiracı mı yoksa evsahibi mi, kaç mülkü var, evin satıldığı tarih ve özellikleri ekrana düşüyor. Sanal alemin şeffaflık politikası dahilinde aranılan kişinin sabıka kaydı bile gözünüze sokuluyor: Dikkat! Akrabanız sabıkalı, yine de ona komşu olmak istiyor musunuz? 'Hayaller ülkesi'nin acı gerçeği işte... Bu kez FETÖ'cülerin gizli dünyaları tüm çıplaklığıyla ortada. Neden mi? Dediğimiz gibi mesele tamamen duygusal, eyaletler arasında 'ahbaplık, akrabalık' ilişkilerini güçlendirmek! Bu konuya nokta koymadan önce bir bilgi daha verelim: Sitelerde aradığınız kişiye 'Selamün aleyküm birader!' demeniz için bir de buton var.

Gelelim şatafata... FETÖ'nün inanmış müritlerinin alyanslarını, evlerini, arabalarını satarak gönderdiği himmet paralarıyla inşa edilen yeni dünya düzenine... Hain ordusunun tepe isimleri için klişe de olsa 'krallar gibi yaşıyorlar' demek yanlış olmaz. Evlerin en küçüğü bin metrekarenin üzerinde. Büyük bölümü Virginia'yı ikamet adresi olarak seçse de üzerlerine kayıtlı görünen birden fazla mülk var. Virginia'nın üs seçilmesinin nedeni merkezi olması. Virginia-Washington arası 217 km. FETÖ kurmayları evine yakın yerlere akrabalarını ya da örgütün gizli isimlerini de çağırmış. Bu arada önemli bir ayrıntı: Federal dataları kullanan sitelerde başta Fethullah Gülen ve Hakan Şükür olmak üzere bazı üst düzey isimlere dair tek bir bilgi yok. Sanki hiç yaşamıyorlar... Peki sizce bu isimleri kim gizliyor?

Virginia'daki Gülen City sakinleri gibi Teksas, New Jersey'de dehayat standartı yüksek. Lobicilik oyunlarıyla günlerini geçiren FETÖ'cüler ceplerini dolduruyor, oturdukları yerden Türkiye'yi karalıyor, himmet kasasını boş bırakmayacak yeni kurbanlar arıyorlar. Sözü daha fazla uzatmadan sizi FETÖ'cülerin Amerikan rüyasıyla baş başa bırakıyoruz.

[Resim: 1511674003693.jpg&mw=616]

CEMİL TEBER
FETÖ'nün lobi şirketi Washington Strategy Group Inc. yöneticisi olan Cemil Teber'in Virginia, Teksas'da iki evi var. Virginia'nın Fairfax bölgesindeki 2 bin 792 metrekarelik evin fiyatı 780 bin dolar. Evde dört yatak odası beş banyo bulunuyor. Teksas'ın Houston'daki diğer evi ise eşinin üzerine görünüyor. 200 bin dolarlık evin büyüklüğü 2 bin 400 metrekare. Bu evde ise üç yatak odası dört banyo var.

[Resim: 1511674002026.jpg&mw=616]

KEMAL ÖKSÜZ
15 Temmuz darbe girişiminin en önemli sivil ayaklarından ve örgütün Hava Kuvvetleri İmamı olan firari Adil Öksüz'ün kardeşi Kemal Öksüz, Virginia'nın Arlington bölgesi Williamsburg Bulvarı'nda 3 bin 284 metrekarelik malikanede yaşıyor. Altı banyolu altı yatak odalı malikane 2017'de satın alınmış. Evin bedeli gizli tutulmuş. Ancak hemen yanındaki aynı büyüklük ve mimari özelliklerine sahip evin fiyatı 1.6 milyon dolar olarak gösterilmiş. Kemal Öksüz ile aynı semtte iki akrabası daha ikamet ediyor.

[Resim: 1511673998653.jpg&mw=616]

FARUK TABAN
FETÖ'nün ABD yapılanmasının kilit kapısı Türki-Amerikan İttifakı (TAA) Başkanı Faruk Taban'ın Virginia'nın Centreville bölgesinde 550 bin dolarlık malikanesi var. Taban, 2 bin 300 metrekarelik mülkü 550 bin dolara satın almış. Bahçeli lüks evde dört yatak odası dört de banyo bulunuyor. Taban'ın üzerine kayıtlı bir de Washington'da mülk görünüyor.

[Resim: 1511673995377.jpg&mw=616]

EMRE USLU
FETÖ firarisi Emre Uslu, kayıtlara göre Virginia eyaletinin Fairfax kentinde gününü gün ediyor. Uslu'ya ait iki ikamet adresi görünüyor. Adreslerden biri Arlington bölgesindeki site içindeki lüks daire. Uslu'nun evi satın mı aldığı yoksa kiracı mı olduğuna dair bilgi yok. Dairenin kirası 5 bin doların üzerinde. Diğer adresi ise Washington DC'de bulunuyor.

[Resim: 1511674003219.jpg&mw=616]

AHMET SAİT YAYLA
Kozmik Oda soruşturmasında TSK personeline FETÖ tarafından kumpas kurulduğu iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada firari olarak aranan ve ABD'ye kaçan Ahmet Sait Yayla Virginia'nın Fairfax kentinde 500 bin dolarlık dubleks ev satın aldı. Bin 600 metrekarelik villada üç akrabasıyla yaşayan Yayla'nın Teksas'da bir çiftlik evi var.

[Resim: 1511673997214.jpg&mw=616]

HASAN A.YURTSEVER
FETÖ organizasyonu Rumi Forum başkanlığını yürüten Hasan Ali Yurtsever'in Virginia'nın Fairfax kentinde, biri piyasa değeri yaklaşık 650 bin dolarlık müstakil dubleks, diğeri ise apartman dairesi olmak üzere iki evi var. Ailesinden üç kişiyle yaşadığı görünen Yurtsever, ayrıca İllinois eyaletinin Chicago kentinde bir ev daha satın almış.

[Resim: 1511673996775.jpg&mw=616]

RECEP ÖZKAN
Türk Kültür Merkezi'nin eski başkanı olan ve ABD başkanlık seçimlerinde Hillary Clinton'a verdiği 1.5 milyon dolarlık bağışla adından söz ettiren Recep Özkan, New York'un Brooklyn bölgesindeki 1.4 milyon dolarlık eviyle Bank Asya kurbanlarına nispet yapıyor.

[Resim: 1511674005040.jpg&mw=616]

YÜKSEL ALP ASLANDOĞAN
FETÖ'nün ABD'deki çatı örgütle-rinden Ortak Değerler İttifakı (Alliance for Shared Values) Başkanı Yüksel Alp Aslandoğan da New Jersey eyaletinin Fort Lee bölgesinde, değeri yaklaşık 540 bin dolar olan tripleks bir evde ikamet ediyor. Aslandoğan, kendinden 10 yaş küçük kadınla birlikte yaşıyor. Üzerine kayıtlı Teksas'da da bir evi daha olduğu görülüyor.

[Resim: 1511673999463.jpg&mw=616]

BURAK YENEROĞLU
Eski ABD Başkanı Barack Obama'ya yaptığı 652 bin dolarlık bağışla ismini duyuran Bayrock Stone şirketi sahibi Burak Yeneroğlu kışları New Jersey'nin Carlstadt bölgesindeki 400 bin dolarlık tripleks malikanesinde, yazları Miami'deki yazlık sarayında geçiriyor.

Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  TSK'dan atılan yarbay chp ye sığındı
Yazar: support - 07.11.2017 18:52 - Yorum Yok

TSK'dan ihraç edilen eski yarbay Mehmet Alkan, CHP'nin grup toplantısında Kılıçdaroğlu'nun yakasına rozet takmasıyla CHP'ye üye oldu.

[Resim: tskdan-atilmisti-o-yarbay-chpli-oldu-h15...4d5cc3.jpg]

Şırnak'ta şehit olan kardeşi Ali Alkan'ın Osmaniye'deki cenazesinde tepki göstermesiyle ve TSK'dan ihraç edilmesiyle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan, CHP grup toplantısı yapılmadan önce Kemal Kılıçdaroğlu'nun kürsüsüne geldi.

Yarbay Mehmet Alkan, CHP Grup Toplantısı'nda CHP'ye üye oldu. Yarbay Alkan'ın rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

[Resim: 1510053936-19e05b.Jpeg]

Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  Fatih Portakal PKK'lı teröristlere rahmet okudu
Yazar: support - 03.11.2017 12:00 - Yorum Yok

Fatih Portakal'dan canlı yayında skandal gaf!

[Resim: fatih-portakaldan-canli-yayinda-skandal-...130049.jpg]

Fox Tv'nin sözde tecrübeli haber spikeri Fatih Portakal, sunduğu haber programında öldürülen PKK'lı teröristler için “Allah rahmet eylesin” diyerek büyük bir gafa imza attı. Daha öncede canı yayında 'Türkiye PKK'ya teşekkür etmeli' diyerek büyük bir skandala imza atan Portakal yine tepkilerin hedefi oldu.

Fox Tv'nin sözde tecrübeli haber spikeri Fatih Portakal, dün Şemdinli'de yaşanan hain terör saldırısında şehit olan 9 güvenlik görevlimizin haberini sunmaya çalışırken öldürülen PKK'lı teröristler için "Allah rahmet eylesin" ifadesini kullanınca büyük tepki topladı.

PKK'YA TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Hükümete muhalif görüşlerini Fox TV ekranlarından her fırsatta açıklayan Portakal daha önce de PKK'ya teşekkür etmiş ve yine çok eleştirilmişti.

Fatih Portakal daha önce canlı yayında 'Türkiye PKK'ya teşekkür etmeli. PKK olmasaydı Türkmenler, IŞİD tarafından öldürülürdü.' diyerek büyük bir skandala imza atmıştı.

Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  Selma Irmak 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı
Yazar: support - 03.11.2017 11:36 - Yorum Yok

Terör örgütü soruşturmasında gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanan HDP milletvekili Selma Irmak, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

[Resim: hdpli-vekile-10-yil-hapis-1509696413369....amp;mw=616]

HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, tutuklu yargılandığı davadan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Terör soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan Milletvekili Irmak'ın, hakkında hazırlanan fezlekede, HDP Hakkari Milletvekili Irmak'ın güvenlik güçlerinin operasyonunda etkisiz hale getirilen teröristin cenazesini morgdan alarak cenaze törenine katıldığı ve terör örgütünün propagandasını yaptığı belirtilmişti.

Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  Hidayet Karaca ve Ali Fuat Yılmazer'e hapis cezası
Yazar: support - 03.11.2017 11:34 - Yorum Yok

FETÖ'nün ''Tahşiyeciler grubuna'' kumpas kurduğu iddiasıyla elebaşı Fetullah Gülen ile kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 33 sanığın yargılandığı davada, Karaca 31 yıl, eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer ise 16 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, Gülen ve eski emniyet müdürü Mutlu Ekizoğlu'nun ifadesi alınamadığı için dosyasının ayrılmasına karar verdi.

Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  Osman Kavala tutuklandı
Yazar: support - 03.11.2017 11:29 - Yorum Yok

Hürriyet yazarları tek bir yerden düğmeye basılmışcasına bugünkü köşe yazılarında, tutuklanan 'Kızıl Soros' lakaplı Osman Kavala'yı aklama yarışına girdiler.

[Resim: hurriyet-yazarlari-osman-kavalayi-aklama...77757b.jpg]

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca, FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpasları ile 15 Temmuz hain darbe kalkışmasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ‘Kızıl Soros’ lakaplı Osman Kavala, 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' ve 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' suçlarından tutuklandı.

'İŞADAMI' VE 'SİVİL TOPLUMCU' KİMLİKLERİYLE BİLİNEN OSMAN KAVALA KİMDİR?

Osman Kavala, 19 Ekim 2017 tarihinde Gaziantep dönüşü İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınmıştı. 1957 Paris doğumlu olan Kavala, İstanbul Robert Lisesi’ni bitirdikten sonra Manchester Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu.

Aileden zengin Kavala, babası ölünce Kavala Şirketler Grubu'nun başına geçti. Holdingin başına geçtikten sonra yaptığı ilk işlerden birisi de TSK'nın F-16'larının koruma sistemlerinin geliştirilmesi ihalelerini alması oldu.

LORAL firmasının ürettiği bir sistemin F-16'larda kullanılacağını öğrenen Kavala, 150 milyon dolarlık sermayeyle bu firmayla ortak oldu ve MİKES şirketini kurdu.

345 milyon dolarlık F-16 modernizasyonunun 160 uçaklık ilk paket ihalesini Aralık 1988 yılının Aralık ayında MİKES kazandı. Ancak Kavala Holding, bu süreçte, Hava Kuvvetleri Komutanı ve ailesinin de dahil olduğu yolsuzluk suçlamaları ile gündeme geldi.

OSMAN KAVALA'DAN ÖCALAN'A SELAM

İmralı tutanaklarına da yansıyan HDP’li Sırrı Süreyya Önder ve teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın konuşmasında Kavala, Öcalan’a selam göndermişti.

Sırrı Süreyya Önder’in ''Başkanım her şeyi konuştuk. Bir de başkanlık meselesi var. Kamuoyu bu konuda çok hassas. Osman Kavala'nın size selamları var. Totaliter bir yapıya dönüşmesinden endişe ediyorlar'' sözlerine Öcalan ''Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip Bey'in başkanlığını destekleriz. Biz AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz'' diyerek karşılık vermişti.

Osman Kavala’nın ‘toplum yararına ve sosyal misyon ifa ediyor’ süsü verilerek fonladığı derneklerin ve vakıfların PKK, DEAŞ, FETÖ, DHKP-C gibi terör örgütleriyle doğrudan temasları ortaya çıktı.

Türkiye’de faaliyet yürüten TESEV, Açık Toplum ve PODEM gibi üst çatı organizasyonlarını kullanarak oluşturulan faaliyet ağı, Berghof Foundation, Chrest Foundation, Horizon 2020, Raoul Wollenberg İnstitute Of Human Rights ve Hollanda Kraliyet ailesi gibi bir çok dış yapı tarafından tarafından destek alıyor.

‘Kızı Soros’ olarak bilinen Kavala’nın Gezi kalkışması ve PKK’nın hendek provokasyonlarının arkasındaki isim olduğu da iddialar arasında.

AVRUPA PANİKLEDİ

Kirli ve gizemli ilişkiler ağının tam ortasında yer alan Kavala’nın gözaltına alınması batıda deprem etkisi meydana getirdi. Kavala’nın gözaltına alınmasının hemen ardından Avrupa Parlamentosu (AP) Raportörü Kati Piri 'acil çağrı' ‘tweet’i atmış, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert ise ''Türkiye’de endişe verici verici bir eğilim var'' demişti.

Fransa Dışişleri Bakanlığı ise, Kavala’nın gözaltına alınması için ''kaygı verici'' ifadelerini kullanmıştı.

HÜRRİYET YAZARLARI DA PANİĞE KAPILDI

Kavala’nı tutuklanması bugün Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Hürriyet gazetesinin birçok yazarının gündemindeydi. Hürriyet yazarları Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin, Murat Yetkin ve Ahmet Hakan bugünkü köşe yazılarında Osman Kavala’nın tutuklanmasını gündemlerine aldılar. Tek bir yerden düğmeye basılmış gibi hareket eden Hürriyet yazarları Osman Kavala’yı suçsuz göstermek için adeta birbirleriyle yarışa girdiler.

Murat Yetkin 'Kavala’nın günahı' başlıklı yazısında ''Geldiğimiz bu noktada hapisteki pek çok gazeteci, yazar, siyasetçi gibi Kavala’nın da, suçunu bilemem ama bir büyük günahından söz edebileceğimizi üzülerek görüyorum. Kavala’nın günahı, farklı olmak sanırım; şu an geçerli olan 'normal' kalıplarından farklı olmak...Korkarım bu günah'' diyerek adeta Kavala’yı aklama derdine düştü.

Ertuğrul Özkök de Yetkin’den geri kalmayarak Osman Kavala’nın tutuklanmasının yanlış bir karar olduğunu iddia etti. Özkök’ün yazısına ''Biraz vicdanı, biraz mantığı, kafasında biraz 'ama' sorusu olan hangi insan Osman Kavala hakkındaki tutuklama gerekçesini inandırıcı bulabilir..'' sözleri ile başlaması aslında köşesinde kendisine verilen ‘aklama’ görevini yerine getireceğini belli ediyor.

Diğer bir Hürriyet yazarı Sedat Ergin de yazısına 'Osman Kavala neden tutuklandı?' başlığını attı.

Son olarak Ahmet Hakan da yazısında Osman Kavala’dan söz etti. Hakan 'Ama bu kadarı da ayıp' başlıklı yazısında, Kavala’nın cep telefonunda teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafının bulunduğu iddiasına şiddetle karşı çıkarak ''Ama bu kadarı da gerçekten ayıp.Tanıyan, tanımayan herkes bilir ki Osman Kavala’nın telefonunda Abdullah Öcalan’ın fotoğrafı olmaz'' dedi.

Hürriyet yazarlarının aynı gün içerisinde Osman Kavala’yı aklama yarışa girercesine gündemlerine almaları ''Osman Kavala'ya nedir bu ilginiz?'' sorusunu sordurttu.

yeniakit.com.tr

Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönder

  İsmail Küçükkaya 5 Yıl hapis cezası
Yazar: support - 02.11.2017 23:40 - Yorum Yok

[Resim: ismail-kucukkaya-hakkinda-flas-karar-5-y...198780.png]

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın eşi İlyas Kaya'nın Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandığını iddia eden Fox TV Haber Spikeri İsmail Küçükkaya ve sosyal medyada bununla ilgili paylaşımda bulunan avukat Fidel Okan hakkında, Bakan Kaya'nın şikayeti üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı.

Soruşturma sonucunda, basın savcısı Bülent Demirbilek tarafından hazırlanan iddianamede, Küçükkaya ve Okan hakkında, "kamu görevlisine alenen hakaret" ve "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını alenen aşağılama" suçlarından 1 yıl 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianame, gönderildiği Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

AK PARTİ KARŞITLIĞI İLE TANINIYOR

İsmail Küçükkaya, AK Parti ve hükümete karşı takındığı olumsuz tavır ve yorumlar ile biliniyordu. Küçükkaya ve en yakınındaki isim olan Fatih Portakal özellikle seçim sonuçları sonrası gündeme çok kez gelmişti.

Bu konuyu yazdır Bu konuyu bir arkadaşına gönderİslami Reklam Alanı

Sitemizde bulunan materyallerin 'Allah' (C.C), rızası için çoğaltılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
Ayrıca sitede bulunan konularda, yorum yapan şahısların, yapmış oldukları yorumlar, Bediüzzaman'ın, Risale-i Nur'un veya Nur Cemaatinin kanaati veya yorumu olarak değerlendirilmemeli; mihenge vurulmalı, sadece şahsi bir yorum olduğu bilinmelidir.
   

forum islami,forumislami,islami forum,islam forumu,dini siteler,dini site,dini forum,din forum,dini bilgiler

forum islami,forumislami,islami forum,islam forumu,dini siteler,dini site,dini forum,din forum,dini bilgiler